your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Nux Nux napisał(a) o Educazione siberiana

Najciekawsze w tym filmie jest to, że jest produkcji włoskiej, a nawet został uznany za część dziedzictwa kulturowego Włoch, natomiast większość aktorów jest Litewskich. Mając to na uwadze wydaje się, że film jest po prostu o mafii. Rola Malkovicha jak zawsze udana. Chociaż niektórzy mogą powiedzieć, że taka jak zawsze ;-).

7 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Killer Joe

... No, dobrze... Lepszy niż się wydaje na początku, ale... Mózgogrzmot straszny. Myślę, że mogę zrobić lekki spoiler - morał jest prosty nie baw się zapałkami.

7 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Django

Krwawe przesadnie - jak to u Tarantino - ale w sumie jucha nie leje się rzekami. Dobre jeśli ktoś chce się trochę rozerwać, albo nauczyć się wymawiać nazwę frameworka opartego na Pythonie ;-)

7 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Opętanie

Trochę pomieszanie komedii romantycznej z propagandowym filmem dla polonistów i historyków sztuki (zwłaszcza ta scena na cmentarzu)... Ale w sumie przyjemny w oglądaniu film.

7 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Aladdin and the Death Lamp

Zapowiada się niby nietypowo - Aladyn jest Indiana Jonesem, a dżiny są starą rasą podstępnych demonów... Potem jednak pomysł traci urok, sypią się drętwe dialogi i kanciasta gra aktorska. To wszystko dobijają dzięki czarów ukradzione z gry Heroes 2...

2 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Next Friday

Seriously? Twoja przewidywana ocena 6? WTF?! Filmaster jeszcze nigdy się aż tak nie pomylił. Ten film nie jest nawet aż tak zły, żeby być śmieszny. Beznadziejne gagi, reżyser spał, a aktorzy też nie bardzo wyciągali ten film za uszy. No chyba, że ta lepsza część zaczyna się za połową... Nie dotrwałem.

1 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Wszystko za życie

Może po prostu lubię filmy drogi, ale oglądałem go drugi raz i dalej był dla mnie ciekawy i to mimo jego długości :-).

10 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Contagion: Epidemia strachu

Jako powiedzmy... fabularyzowana publicystyka - dobry, ciekawy film. Jeśli ktoś oczekuje dreszczowca, to mocno się zawiedzie. Mam wrażenie, że reżyser trochę się nie postarał, co prawda nie oszczędzał głównych aktorów, ale napięcia nie udało się zbudować. Może trochę zbyt realistyczne to wyszło?

8 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o John Carter

W kwestii fizycznego realizmu tego filmu (a autorzy próbują go przedstawiać jako w miarę realny) mogę powiedzieć tylko tyle - czy jesteście wstanie rzucić 20 kilogramowym na 500 metrów?... Fabuła mało oryginalna, świat bardzo pobieżnie zarysowany.

4 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Plan lotu

Taki trochę Azyl 2. Przy czym Azyl był lepszy. Scenariusz lekko mdławy i przewidywalny jeśli ktoś uważnie ogląda... Jednym słowem zawiodłem się, chociaż obsada dobra.

6 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Królewna Śnieżka

Zdecydowanie lepszy niż np. Ella zaklęta, ale mimo wszystko spodziewałem się czegoś więcej. Możenie niesłusznie liczyłem raczej na bajkę lekko pokręconą, dla dorosłych, albo przynajmniej z warstwami dla małych i dużych... Ale efekty fajnie i nie wszystkie wątki są całkiem banalne.

6 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Ella zaklęta

Nie mogę się zdecydować, czy gorsze było aktorstwo czy efekty, ale na pewno najgorszy był scenariusz... No i Idle - dlaczego?! Ufałem Ci! Obrzydliwie cukierkowe i kanciaste, niby z odniesieniami, ale tak wymuszonymi, że trudno to nazwać parodią. Zdecydowanie bardziej polecam Zaplątani (z podobnej serii), albo opuścić pokój jak dzieci będą oglądać ;-).

4 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Żelazna Dama

Widać, że film nakręcił ktoś, kto nie lubił tytułowej Żelaznej Damy. Nie chodzi mi nawet o przedstawienie jej głównie od strony starszej pani, ale przedstawianie prawie wyłącznie tych politycznych osiągnięć za które trudno kogoś lubić - Wojna o Falklandy, przyduszanie ludzi podatkami, pozwolenie na zagłodzenie się Irlandczyków. Może to tylko moje wrażenie, ale przedstawiona została jako wręcz fanatyczka wielkości Brytanii, która koniec końców i tak zajmuje się myciem filiżanek... Co prawda nie zgadzam [...] Przeczytaj całość

7 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Piekielna zemsta

Łał. Obejrzałem to do końca. Nie rozumiem co się stało z Cagem. Ktoś go szantażuje czy co, że w tym (i innych filmach) zagrał ostatnio? Jedyna mocna strona tego filmu to efekty. Nawet jednak i to bez rewelacji, a przy tym prawie żaden z efektów nie był realny (chociaż niektóre powinny), a część także wyglądająca sztucznie.

3 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Sucker Punch

Pomysł nawet gdzieś było widać, ale przez większość filmu człowiek myśli - WTF? Jakaś jedna wielka pomyłka. Jedynie może efekty nieco ratują film. Nieco.

4 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Mulholland Drive

Wydaje się bezsensowny z początku, ale po jakimś czasie nonsens nabiera nieco sensu.

8 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Tatuaż

Film w sumie nie jest zły, ale strasznie ciężki. Nawet nie mroczny... Po prostu jakiś ciężki i duszny, chociaż ma przy tym ciekawy klimat.

6 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Jestem numerem cztery

Nawet niezłe, ale głównie ze względu na dobre efekty. Fabuła nie poraża nieprzewidywalnością, oryginalnością, ani głębią.

6 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Szeregowiec Dolot

Film mało uniwersalny niestety. Do obejrzenia z dziećmi jak trzeba i chce im się wpajać miłość do ojczyzny przez szablę ;-).

5 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Green Hornet 3D

Żenujące aktorowanie (no może poza Diaz), słaby scenariusz i efekty bez rewelacji. Oglądałem parę ekranizacji komiksów i mogę nawet zrozumieć, że niektóre numery były jakie były, ale... bez przesady. Po prostu, bez przesady.

3 gwiazdki

pokaż więcej